Článek o Davídkovi

David se narodil jako první z jednovaječných dvojčat v září 2003. Porodní váha 3200g a výška 49cm .Devátý den po porodu začal zvracet s příměsí žluči a den na to byl převezen od Apolináře, kde jsem rodila, do Motola , kde byl hned operován pro podezření na volulus tenkého střeva neprůchodnost střev).davidek1 Na oddělení 7C zůstal dalších 5měsíců, během kterých podstoupil dalších 5 operací a byl propouštěn s délkou tenkého střeva 25cm. Těchto pět měsíců bylo pro nás moc těžkých, ale ne jako pro Davídka, který bojoval o svůj život.Tehdy jsem pochopila, jak moc lékaři a sestřičky tohoto oddělení pro něj dělají. Jelikož jsem měla doma ještě Filípka, mohla jsem do Motola jen dojíždět a oni mu tam vytvořili domov. davidek2

V únoru 2004 byl propuštěn do domácí péče s CŽK Broviac. Parentální výživu dostával každý den,   15hodin. Čas byl postupně snižován, až na 12hodin. CŽK byl několikrát měněn, kvůli infekcím i mechanickým problémům (vytažení a přetržení). davidek3Poprvé byla parentální výživa přerušena v prosinci 2005, ale jelikož přestal růst a prospívat, byl v listopadu 2007 CŽK opět zaveden. Tentokrát jsme, ale kapali jen 3x týdně na 12hodin. Během ledna 2009 byl CŽK kvůli infekci vyndán. Při kontrole na sonu , před zavedením nového CŽK, byla zjištěna neprůchodnost žíly. David davidek4byl do září 2009 bez CŽK, ale opět se zastavil v růstu a tak mu byl CŽK opět zaveden. Po zavedení, začal opět prospívat a mimo toho, že vyrostl, tak nabral svalovou hmotu díky tukovým vakům, které má třikrát týdně na noc.

Letos koncem dubna jde David na operaci, při které mu bude prodlouženo střevo. Je skvělé, že jde do Motola, protože bude opět v těch nejlepších rukou. Ještě jednou bychom rádi poděkovali celému oddělení dětské chirurgie v Motole, od chirurgů přes ošetřující lékaře až po sestřičky za vše, co pro našeho Davídka udělali.

A nakonec velký dík naší paní doktorce z motolské nemocnice za její péči o Davídka od miminka.

Svobodová Jana

davidek5 davidek6

Napsat komentář