Pumpa Mini Rythmic PN+

O nás Fóra Obecná Pumpa Mini Rythmic PN+

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Monika a poslední změna proběhla před 4 roky, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3921

  Monika

  Dobrý den,

  pokud máte dotazy týkající se malé přenosné pumpy Mini Rythmic PN+, ráda je zodpovím. Neváhejte a ptejte se.

  Monika Malíčková

 • #4361

  Monika
  Moderátor

  Dne 06.06.2014 13:19, jenny11 napsal:

  Dobry den,
  Prosim vas o informaci, kdy bude mozne ziskat pumpu Micrel do domaciho pouziti.
  Dekuji H.Musilova

  • #4362

   Monika
   Moderátor

   Vážená paní Musilová,
   děkuji za Váš dotaz.
   V podstatě mají pacienti možnost získat pumpu Micrel už teď a to od společnosti B. Braun Medical, která je od letošního dubna oficiálním a jediným dovozcem této pumpy do ČR. Zakoupení pumpy a k ní příslušných infuzních setů by ale bylo na Vaše/pacientovy vlastní náklady.
   Nicméně vzhledem k pořizovací ceně se domnívám, že koupě není pro většinu pacientů ta nejschůdnější cesta a proto byla zahájena jednání se zdravotními pojišťovnami a Ministerstvem zdravotnictví s cílem umístit pumpu a sety na seznam plně hrazených zdravotnických pomůcek pro domácí parenterální výživu. Kdy přesně budeme znát výsledky těchto jednání nejsem v tuto chvíli schopna odhadnout.
   V každém případě doporučuji sdělit zájem o tuto pumpu Vašemu/pacientovu lékaři. Lékaři z center domácí parenterální výživy se sdružují v pracovní skupině DPV, která se výše zmíněných jednání také účastní. Bude jen ku prospěchu věci, když budou vědět, že pacienti malou pumpu chtějí.
   Monika Malíčková

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Comments are closed.